Spotkanie świąteczne

20 grudnia 2019r. w Wąbrzeskim Domu Kultury odbyło się coroczne spotkanie świąteczne zorganizowane przez społeczność naszego przedszkola. Na uroczystość licznie przybyli zaproszeni goście: rodzice wraz z dziećmi, przedstawiciele organizacji i instytucji współpracujących z naszą placówką oraz Burmistrz Miasta – Pan Wojciech Trzciński. Dzieci z grupy: Stokrotki, Biedronki, Smerfy oraz Skrzaty zaprezentowały się programie artystycznym pt. „Zagubiony prezent”. Występy dzieci, ich przepiękne kostiumy i scenografia, bardzo spodobały się gościom.

Pięknie dziękujemy Pani Anecie Angowskiej za przygotowanie dzieci z grupy Smerfy do występu, napisanie scenariusza przedstawienia oraz scenografię.

Szczególne podziękowania należą się również wszystkim Paniom za przygotowanie dzieci, kostiumów i dekoracji. Dziękujemy:
– Pani Izabeli Angowskiej i Dominice Murawskiej (Pani Dominika pełniła również rolę operatora świateł) za przygotowanie do występu dzieci z grupy Biedronki,
– Pani Małgorzacie Murawskiej i Alicji Grabowskiej (Pani Alicja pełniła również rolę operatora dźwięku) za przygotowanie dzieci z grupy Stokrotki,
-Pani Kamili Kowalskiej za przygotowanie dzieci z grupy Skrzaty
-Pani Małgorzacie Klimek za przygotowanie dzieci z grupy Smerfy oraz występ w roli narratora,
-Pani Wiolecie Popielec, Barbarze Otręba i Wiktorii Burkiewicz za pomoc w realizacji tego przedsięwzięcia oraz Panu Maciejowi Zimnickiemu za wykonanie pięknych fotografii podczas imprezy.

Podczas naszego spotkania podsumowaliśmy również akcję charytatywną „Zostań Onko – Mikołajem”. O przebiegu akcji i jej wynikach opowiedziała Pani Barbara Szczodrowska – pomysłodawczyni i koordynatorka zbiórki.

Kolejnym punktem spotkania było podsumowanie przeglądu pn. „Świąteczny piernik” i rozdanie wszystkim uczestnikom pamiątek z udziału w tym wydarzeniu.

Na zakończenie części artystycznej otrzymaliśmy życzenia świąteczne od Pana Burmistrza Wojciecha Trzcińskiego.

Zaproszeni goście mogli również zakupić dekoracje świąteczne na kiermaszu oraz posmakować świątecznych, konkursowych ciast. W tym roku zwycięzcą konkursu zostało ciasto „Śliwka Igora” przygotowane przez Panią Julię Nowosielską.

Dyrekcja Przedszkola Niepublicznego Alpido w Wąbrzeźnie ogłasza nabór do przedszkola na rok szkolny 2024/2025

Zapraszamy dzieci w wieku 3-6 lat.

Zgłoszenia przyjmujemy wyłącznie drogą elektroniczną do dnia 31.05.2024r.

OFERTA  NA ROK SZKOLNY 2024/2025:

1. W roku szkolnym 2024/2025  będziemy kontynuować pracę wychowawczo-opiekuńczo-dydaktyczną  w oparciu o program wychowania przedszkolnego “Planeta Dzieci” oraz autorski projekt edukacyjny “Dziecięca farma”. 

  • “Planeta dzieci. Prawda, dobro, piękno w świecie wartości”. Autor: Jolanta Wasilewska.
  • “Dziecięca farma” to realizowany przez naszych nauczycieli  projekt edukacyjny obejmujący realizację zagadnień związanych z przyrodą i ekologią. Zajęcia odbywać się będą  w każdy pierwszy tydzień miesiąca przez cały rok. Projekt zakłada całoroczne zajęcia na wsi m.in.: zabawy badawcze, eksperymenty, warsztaty, zajęcia z ogrodnictwa. W przypadku niesprzyjającej pogody, zajęcia odbywać się będą w budynku (Koszt dojazdu na farmę w cenie czesnego). Zajęcia przeznaczone dla dzieci od 4 roku życia. Zwieńczeniem naszych całorocznych zajęć będzie wspólny z rodzicami piknik, podczas którego rodzice będą mogli zobaczyć dzieło  naszych małych farmerów. 

2. Zajęcia  uzupełniające podstawę programową wychowania przedszkolnego:

  • Zajęcia z języka angielskiego - w wymiarze 1 lekcja tygodniowo (wszystkie grupy wiekowe)
  • Zajęcia z rytmiki- w wymiarze 1 lekcja tygodniowo (wszystkie grupy wiekowe)
  • Zajęcia z robotyki- w wymiarze 1 lekcji tygodniowo ( dot. dzieci w wieku 5-6 lat)

3. Dodatkowo:

  • diagnoza i terapia logopedyczna (dla klientów przedszkola w cenie czesnego)
  • diagnoza i terapia zaburzeń Integracji sensorycznej (dla  klientów przedszkola w cenie czesnego)
  • diagnoza i korekcja wad postawy (dla  klientów przedszkola w cenie czesnego)

4. Przedszkole będzie mogło realizować zajęcia wczesnego wspomagania rozwoju dziecka (WWR) albo kształcenie specjalne (KS). W celu realizacji zajęć WWR niezbędna jest aktualna opinia o potrzebie wczesnego rozwoju dziecka, wydana przez publiczną  Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną. W celu organizacji KS niezbędne jest aktualne orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego dziecka, wydane przez publiczną Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną. 

5. Przedszkole zapewnia dzieciom niezbędne materiały do zajęć dydaktycznych,  podstawowe środki higieny oraz  posiłki i napoje.