O nas

O NASZEJ FIRMIE

Firma Alpido Kids istnieje od 2011 roku. Od początku swojej działalności zajmujemy się usługami w zakresie wszechstronnej opieki nad dziećmi. W latach 2011-2013 prowadziliśmy Klub Malucha dla dzieci do lat 3, organizowaliśmy również zajęcia edukacyjne dla dzieci w wieku przedszkolnym oraz imprezy tematyczne dla dzieci.

W roku 2013 w ramach naszej działalności utworzone zostało Przedszkole Niepubliczne Alpido, w którym oprócz podstawy programowej wychowania przedszkolnego realizujemy dodatkowe zajęcia, dzięki którym nasi absolwenci są doskonale przygotowani do rozpoczęcia nauki w klasie pierwszej.

W swojej pracy koncentrujemy się wyłącznie na dzieciach, ich potrzebach, zainteresowaniach oraz możliwościach. Naszym priorytetem jest stworzenie takich warunków w przedszkolu, aby dzieci czuły się u nas bezpiecznie i dobrze, tak jak w domu. Staramy się angażować Rodziców naszych podopiecznych w życie przedszkola. Dzięki ich współpracy, pomysłom i sugestiom mamy poczucie, że wspólnie wychowujemy i uczymy nasze dzieci.

Naszą misją jest zadbanie o wszechstronny rozwój Państwa Dzieci i zaspokojenie ich potrzeb, dlatego dostosowujemy program zajęć do ich wieku i możliwości oraz do Państwa oczekiwań. Gwarantujemy, że korzystanie z usług Alpido zapewni Dzieciom oraz Państwu wiele radości i satysfakcji.

Przedszkole znajduje się w spokojnej okolicy. Na terenie obiektu znajduje się parking, duży ogród, plac zabaw a w przypadku niekorzystnej aury przedszkolaki korzystają z Sali Zabaw wewnątrz budynku.

Naszą kadrę pedagogiczną stanowi zespół kompetentnych, kreatywnych osób, mających świetny kontakt z dziećmi i ich rodzicami, co sprawia, że w naszym przedszkolu panuje domowa atmosfera oparta na wzajemnym szacunku i zaufaniu.

Rodzice naszych przedszkolaków mogą w każdej chwili być aktywnymi uczestnikami zajęć w naszej placówce, dzięki temu wiedzą jak wygląda praca z dziećmi w przedszkolu, znają nasze sukcesy i trudności oraz chętnie uczestniczą w inicjatywach na rzecz przedszkola.

W trosce o komfort dzieci zajęcia edukacyjne w ramach realizacji podstawy programowej odbywają się w małych grupach. Tutaj każde dziecko jest zauważone, mamy możliwość pracować nie tylko z grupą, ale też indywidualnie z każdym dzieckiem. Ponadto w naszej placówce dzieci korzystają z zajęć umuzykalniających (rytmiki), zajęć plastycznych, bibliotecznych, kulinarnych, zajęć z języka angielskiego, robotyki, zajęć z logopedą oraz zajęć z gimnastyki korekcyjnej.

Każdy nowoprzyjęty przedszkolak odbywa zajęcia adaptacyjne na które przychodzi z opiekunem.

– język angielski,
– zajęcia i warsztaty umuzykalniające,
– logopedia,
– robotyka,
– zajęcia w tematycznych laboratoriach (nowość od roku 2019/2020).

Poza tym wycieczki, spektakle teatralne, zajęcia biblioteczne, zajęcia kulinarne i wiele innych ciekawych zajęć wspomagających wszechstronny rozwój dziecka

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania