Spotkanie świąteczne

20 grudnia 2019r. w Wąbrzeskim Domu Kultury odbyło się coroczne spotkanie świąteczne zorganizowane przez społeczność naszego przedszkola. Na uroczystość licznie przybyli zaproszeni goście: rodzice wraz z dziećmi, przedstawiciele organizacji i instytucji współpracujących z naszą placówką oraz Burmistrz Miasta – Pan Wojciech Trzciński. Dzieci z grupy: Stokrotki, Biedronki, Smerfy oraz Skrzaty zaprezentowały się programie artystycznym pt. „Zagubiony prezent”. Występy dzieci, ich przepiękne kostiumy i scenografia, bardzo spodobały się gościom.

Pięknie dziękujemy Pani Anecie Angowskiej za przygotowanie dzieci z grupy Smerfy do występu, napisanie scenariusza przedstawienia oraz scenografię.

Szczególne podziękowania należą się również wszystkim Paniom za przygotowanie dzieci, kostiumów i dekoracji. Dziękujemy:
– Pani Izabeli Angowskiej i Dominice Murawskiej (Pani Dominika pełniła również rolę operatora świateł) za przygotowanie do występu dzieci z grupy Biedronki,
– Pani Małgorzacie Murawskiej i Alicji Grabowskiej (Pani Alicja pełniła również rolę operatora dźwięku) za przygotowanie dzieci z grupy Stokrotki,
-Pani Kamili Kowalskiej za przygotowanie dzieci z grupy Skrzaty
-Pani Małgorzacie Klimek za przygotowanie dzieci z grupy Smerfy oraz występ w roli narratora,
-Pani Wiolecie Popielec, Barbarze Otręba i Wiktorii Burkiewicz za pomoc w realizacji tego przedsięwzięcia oraz Panu Maciejowi Zimnickiemu za wykonanie pięknych fotografii podczas imprezy.

Podczas naszego spotkania podsumowaliśmy również akcję charytatywną „Zostań Onko – Mikołajem”. O przebiegu akcji i jej wynikach opowiedziała Pani Barbara Szczodrowska – pomysłodawczyni i koordynatorka zbiórki.

Kolejnym punktem spotkania było podsumowanie przeglądu pn. „Świąteczny piernik” i rozdanie wszystkim uczestnikom pamiątek z udziału w tym wydarzeniu.

Na zakończenie części artystycznej otrzymaliśmy życzenia świąteczne od Pana Burmistrza Wojciecha Trzcińskiego.

Zaproszeni goście mogli również zakupić dekoracje świąteczne na kiermaszu oraz posmakować świątecznych, konkursowych ciast. W tym roku zwycięzcą konkursu zostało ciasto „Śliwka Igora” przygotowane przez Panią Julię Nowosielską.