Karnawał w przedszkolu

Pierwsze miesiące nowego roku to niewątpliwie czas wielu zabaw i imprez karnawałowych. W naszych placówkach przedszkolnych wszystkie dzieci świętowały ten czas, biorąc udział w specjalnie przygotowanych na ten czas zabawach.

31 stycznia maluchy z grupy Stokrotki uczestniczyły w balu karnawałowym, gdzie były przebrane za bohaterów ulubionych bajek.

1 lutego dzieci z grupy Jagódki uczestniczyły w zabawie karnawałowej w stylu disco. Tego dnia dzieci przebrane były w stroje z lat 80 tych.

Przedszkolaki bawiły się przy muzyce z czasów młodości swoich dziadków i rodziców. Wśród uczestników wybrano króla i królową balu, maluchy brały też udział w konkursach tanecznych oraz w konkursie pn. „Najbardziej oryginalny strój”.

22 lutego u przedszkolaków z grupy Biedronki, Smerfy, Skrzaty i Wesołe Misie odbył się Bal Karnawałowy! Przedszkolaki przebrane były w barwne i pomysłowe stroje. W każdej grupie spotkać można było wróżki, piratów i wielu innych, znanych bohaterów bajek. Karnawałowy wystrój sal przedszkolnych wprowadził dzieci w radosny nastrój oraz zachęcał do wesołej zabawy. Po zaprezentowaniu przez dzieci strojów karnawałowych rozpoczęły się tańce przy rytmach wesołej muzyki. Tego dnia nie mogło zabraknąć zabaw i konkursów. Zwycięzców poszczególnych konkurencji nagrodzono brawami oraz słodkim poczęstunkiem