Wizyta Lotniczego Ratownika Medycznego

16 października nasze przedszkole odwiedził Pan Bartosz Rybszleger, który na co dzień pracuje w lotniczym pogotowiu ratunkowym. Celem spotkania było przybliżenie dzieciom specyfiki pracy ratownika medycznego. Na samym początku Pan Ratownik pokazał dzieciom jak wygląda strój, w którym pracuje na co dzień i wytłumaczył dlaczego jest koloru czerwonego. Wyjaśnił również na czym polega jego praca oraz czym zajmują się poszczególne służby ratunkowe. Do przedszkola Pan Bartek przyjechał terenową karetką pogotowia którą każdy przedszkolak mógł zwiedzić, zobaczyć jakim wyposażeniem takie auto specjalistyczne dysponuje. Dzieci miały możliwość założenia kamizelki ratownika medycznego, położenia się na noszach ratunkowych, przymierzenia maski tlenowej a także mogły posłuchać bicia serca stetoskopem. Pan ratownik do przedszkola przywiózł kask w którym na co dzień lata do akcji ratunkowych – każdy przedszkolak miał możliwość założenia kasku. Nie zabrakło również prezentacji sygnałów świetlnych i dźwiękowych karetki pogotowia. Na zakończenie przedszkolaki obejrzały filmik z prawdziwej akcji ratunkowej w której uczestniczył nasz Gość. Było to kolejne spotkanie przedszkolaków ze służbami medycznymi. Mamy nadzieję, że sukcesywne spotkania przedszkolaków z ratownikami medycznymi pomogą zaszczepić w nich ideę konieczności pomocy osobom potrzebującym. Naszemu Gościowi – Panu Bartkowi bardzo dziękujemy za przybycie do naszego przedszkola i mamy nadzieję, że jeszcze się spotkamy, ponieważ taka forma zajęć na pewno stanie się bardzo ważną częścią naszej pracy związanej z tematyką pierwszej pomocy przedmedycznej.