Spotkanie Świąteczne w WDK

W dniu 14.12.2018 w sali widowiskowej Wąbrzeskiego Domu Kultury odbyło się spotkanie świąteczne zorganizowane przez Przedszkole Niepubliczne ALPIDO. W spotkaniu uczestniczyli Rodzice i dzieci z naszego przedszkola oraz zaproszeni goście.

Uroczystość rozpoczęto inscenizacją pt. „Białe święta się pamięta” w wykonaniu naszych przedszkolaków. Przedstawienie zyskało uznanie wśród oglądających. Dzieci doskonale poradziły sobie z wyzwaniem aktorskim. Dużym atutem przedstawienia była też scenografia oraz cudowna muzyka klasyczna. Szczególne podziękowania należą się paniom nauczycielkom, które przygotowały dzieci oraz zadbały o scenerię. Dzięki ich ogromnym staraniom mogliśmy zobaczyć ten piękny spektakl.

Po obejrzeniu występu artystycznego dzieci, podsumowany został przegląd prac plastycznych pt. „Moja ulubiona postać z bajki” oraz konkurs plastyczny pt. „Mój Mikołaj”. Rozdano pamiątkowe dyplomy dla uczestników przeglądu i konkursu oraz nagrody dla laureatów.

Co roku nasze przedszkole organizuje przedświąteczną akcję charytatywną. W tym roku decyzją Rady Rodziców nasze wsparcie otrzyma ośrodek opiekuńczo-wychowawczy w Białochowie. Dziękujemy wszystkim Rodzicom, dzieciom, zaprzyjaźnionym firmom za przekazane dary, które zostaną przewiezione do ośrodka jeszcze przed świętami.

Podczas spotkania świątecznego nie mogło zabraknąć kiermaszu ozdób świątecznych. Podczas zajęć plastycznych w przedszkolu wszystkie dzieci przygotowywały ozdoby na kiermasz. Również Rodzice pomogli nam w przygotowaniu kiermaszu, wzbogacając stoiska w ozdoby świąteczne, za co serdecznie dziękujemy. Jak co roku dochód z kiermaszu zasili budżet przedszkola w dodatkowe środki, które przeznaczone będą na dofinansowanie wycieczek dla przedszkolaków w okresie wiosenno-letnim.

Zwieńczeniem naszej uroczystości był konkurs kulinarny pt. „Najsmaczniejsze ciasto świąteczne”. Do konkursu przystąpiło 15 mam prezentując swoje wypieki. Oceniano nie tylko wygląd ciast, ale przede wszystkim ich smak. Bezapelacyjnie wygrało ciasto Pani Kasi o wdzięcznej nazwie „ Malinowa chmurka”.

Po części oficjalnej spotkaliśmy się wszyscy w Sali kolumnowej na słodkim poczęstunku.